Monday, June 24, 2024
spot_img

Dubai Porta Potty/ Donald dhe Romeo Veshaj ironizojnë Beatrix?!

- Advertisement -..

Në një skeç në puntatën e sotme të “Më lër të flasë” ata nuk i kursyen thumbimet për personazhet që duket se e kanë fiksim Dubain. Donaldi u shpreh se donte të pushonte dhe me batutave e ironisë, ata sollën në vëmendje të ashtuquajturin “Dubai Porta Potty”.

Por një detaj tjetër vihet re që kanë ironizuar dhe Beatrix përmes këtij ironizimi të përgjithshëm. Gjatë qendrimit në Big Brother Vip të Donaldit, Beatrix bëri një udhëtim të papritur në Dubai duke zgjedhur mos ta mbështesë Donaldin gjatë ditëve të fundit të lojës. E mesa duket Donaldit i ka dal në shteg Dubai Porta Potty duke ironizuar Beatrix. Më poshtë deklaratat e tij së bashku me Romeon.

Donaldi: Dua të shkoj diku. Më kanë mbetur disa pushime. Tailandë, Egjipti dhe Dubai.

Romeo: Ku? Ku?

Donaldi: D… Divjakë. Po Dubai. E ke dëgjuar atë shprehjen “Habibi hajde në Dubai”. Është vendi perfekt për të pushuar kam dëgjuar.

Romeo: Kush do të çoj? Kush do të të mbaj? Se unë ta di rrogën. S’ke lekë të shkosh andje. Do luash bilardo? Me kë do ikësh.

Donald: Do iki me disa shoqe, janë bobe janë cool.

Romeo: Po andej nuk paguan dot duke qenë cool. Me ca merren këto.

Donald: Janë papunë por ne do kënaqemi. Më thanë se unë do rri vetëm disa ditë sepse ato kanë pak punë. Ishin pa punë dhe gjetën punë. Më thanë se do bëjnë trajtime fytyre.

Romeo: Çfarë trajtimi Donald se ma hoqe trurin.

Donald: Një micodermo-abrazion me k*kë zinku. Ta kisha bërë edhe unë. Edhe meshkujt duhen kujdesur.

Romeo: Por, jo ore shkojnë për të ngrënë ushqimin tradicional të Dubait. Nuk ka lidhje.

Donald: Kur të shkoj që andej do të sjell ushqim tradicional nga dubai.

Romeo: Nuk shkojnë kot andej. Shkojnë për (bën me gjeste)… Ta them unë 100% do punosh në tualet. E ke me siguri.

Pjesa që dyshohet më shumë për kunjën ndaj ish të dashurës Beatrix

Donald: Kur unë isha në Big Brother VIP dhe ti ke qenë në Dubai dhe ishe pa punë. Mos ke bërë edhe ti si këto?

Romeo: Kur isha unë andej ti i bije maces me lugë.

https://youtu.be/urDOQo9xn54

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Për të mos u humbur

PO KERKONI APARTAMENT ME QERA DITORE?

X