Monday, June 17, 2024
spot_img

Horoskopi 22 Prill 2022 Çfarë parashikojnë yjet sipas Paolo Fox

- Advertisement -..

DASHI

Nga njëra anë keni vendosmëri dhe energji të madhe, nga ana tjetër ndiheni pak të lodhur dhe të rraskapitur. Ndoshta e keni shtypur paksa shumë këmbën mbi gazin dhe tani e keni shteruar ngarkesën tuaj të energjisë. Jeni më të gatshëm se kurrë për të nisur projekte të rëndësishme edhe në funksion të një vere që do t’ju shohë si protagonistë, duke filluar nga muaji maj. Këshilla e yjeve është që të kujdeseni më mirë për format tuaja fizike dhe të mos e mbingarkoni veten. Mos e ngarkoni veten me shumë angazhime dhe shtyni ato takime që janë burim presioni të fortë për ju.

DEMI

Në punë, diskutime të reja ose pika të reja polemike mund të lindin (ose të kenë lindur) për shkak të një personi që nuk ju është treguar besnik. Do të duhet të shmangni kthimin e kësaj fundjave në një rast për përballje apo polemika. Jeni shumë të zemëruar për mënyrën sesi është trajtuar një situatë pune dhe tani doni të keni revanshin tuaj. Këshilla e yjeve është të ruani nervat dhe të veproni në mënyrë diplomatike. Këtë fundjavë do t’ju duhet të shmangni sërish rënien në grackën e polemikave sterile familjare. Tani keni shpatulla të gjera dhe një aftësi më të madhe për të mbajtur emocionet tuaja.

BINJAKËT

Edhe nëse perspektivat për ju janë shumë interesante nga pikëpamja astrologjike, në këtë ditë do të jeni pak nervoz dhe të tensionuar. Të shtunën dhe të dielën Hëna do jetë shumë aktive në shenjë. Pra, do të ketë ende diçka për të rishikuar, por nga java e ardhshme do të jetë e mundur të fluturoni lart dhe të kultivoni disa ambicie të tjera. Sipas horoskopit të ditës, nëse jeni pranë një personi që dashuroni, i cili ju ka krijuar probleme kohët e fundit, do t’ju duhet të prisni pak përpara se të bëni gjykime përfundimtare. Do t’ju duhet të prisni të paktën muajin maj përpara se të merrni disa kënaqësi të rëndësishme.

GAFORRJA

Ekziston ende një gjendje shumë intensive acarimi që po përshkon shpirtin tuaj. Sipas horoskopit të sotëm, ajo fazë e sëmundjes që karakterizoi muajt e parë të vitit mund të përsëritet. Është një fazë kalimtare e shënuar nga yje paksa kapriçiozë që mund të minojnë rrugën tuaj. Mes të shtunës dhe të dielës gjërat do të shkojnë shumë më mirë, veçanërisht nga pikëpamja e ndjenjave dhe emocioneve.

LUANI

Në dashuri situata duket mjaft e rrjedhshme dhe shumë më e mirë se disa muaj më parë. Tani jeni më të dashur dhe shumë të vendosur. Një kënaqësi e madhe do të vijë së shpejti, në vend të kësaj do t’ju duhet të besoni në energjinë tuaj. Shpesh prireni të jepni imazhin e vetes si njerëz të fortë dhe të palëkundur, qoftë edhe nga pikëpamja emocionale. Përkundrazi, brenda jush jeni shumë më të brishtë sesa ajo që dëshironi të tregoni. Gjatë kësaj kohe, nuk duhet të keni frikë të tregoni ndjenjat tuaja dhe të zbuloni veten për atë që jeni pa u ndikuar nga ngjarjet.

VIRGJËRESHA

Nga muaji i ardhshëm Jupiteri do jetë shumë pozitiv dhe do ju lejojë të merrni disa kënaqësi të mëdha. Ju jeni shumë reflektues këto ditë. Në përgjithësi nervozoheni ose shqetësoheni kur ndesheni me njerëz që janë arrogantë me ju dhe përpiqen të japin këshilla edhe kur nuk kërkohet. Do të duhet të përpiqeni të ruani nervat edhe sepse nga muaji i ardhshëm, shumë prej armiqësive që po zhvillohen në këtë kohë, do të përfundojnë falë mbështetjes së Jupiterit. Nuk është një kohë shumë e lehtë për ju. Përpiquni që këto ditë të vështira të kalojnë pa dëm, do të vijnë kohë më të mira.

PESHORJA

Java filloi në një mënyrë shumë të lodhshme. Për momentin nuk keni një dëshirë të madhe për të luftuar, por nuk doni të hiqni dorë nga ambiciet tuaja. Një Jupiter i kundërt do të arrijë në 10 maj dhe për këtë arsye do t’ju duhet të përpiqeni t’i zgjidhni sa më shpejt problemet që janë ende të hapura për të mos e gjetur veten në vështirësi të mëdha. Sipas horoskopit të sotëm, kur ndiheni kaq të tensionuar dhe të shqetësuar, prireni të gjeni rehati në dashuri dhe në familje.

AKREPI

Ju jeni padyshim ndër shenjat më të mira të kësaj periudhe. Yjet do t’i shpërblejnë takimet e reja dhe shoqërimet, ndaj shmangni mbylljen në shtëpi dhe përpjekjen për të gjetur ndjenjën edhe me ata njerëz që në të kaluarën ju kanë bërë të vuani. Sipas horoskopit të ditës, brenda kësaj jave do të mund të shënoni një goditje të mirë edhe përsa i përket ndjenjave. Edhe ata që kanë vuajtur nga një ndarje tani do të jenë shumë më mirë dhe do të gjejnë shpirtin e duhur.

SHIGJETARI

Ky është një qiell që ju largon nga paqartësia. Me Venusin dhe Jupiterin në aspektin negativ, ndiheni gati për të ndërprerë lidhjet me të gjithë ata njerëz që kanë rezultuar të rremë ose të paqartë ndaj jush. Muaji maj mund t’ju shqetësojë totalisht jetën duke ju vënë në një pozicion për të ndryshuar grupe miqsh, nëse jo edhe për të ndryshuar partnerin. Është një moment në të cilin po reflektoni për jetën tuaj dhe për gjërat që duhet të bëni për ta revolucionarizuar atë për mirë, edhe sepse situata aktuale nuk është aspak e pranueshme. Në pjesën e dytë të vitit ka një projekt të madh në horizont.

BRICJAPI

Jeni gjithmonë një pikë referimi për të tjerët, por shpesh përfundoni duke u dhënë shumë njerëzve përreth jush, duke harruar veten. Ndoshta edhe ju duhet të bëheni një pikë referimi për veten tuaj, ndoshta duke rizbuluar vitalitetin e së shkuarës dhe dëshirën për t’u emocionuar, siç nuk ka ndodhur prej disa kohësh. Në dashuri, tensionet e vjetra me partnerin mund të rishfaqen. Përpiquni të mbani nervat dhe të mos humbisni busullën në shushurimën e parë të një dege. Është një periudhë që kërkon shumë durim dhe shumë largpamësi. Në punë, shtyjini gjërat që nuk keni dëshirë t’i bëni.

UJORI

Jeni kthyer nga një javë disi dembele, do të duheshin pak lajme për të tronditur situatën (sidomos ata që janë në një ngërç të rrezikshëm). Mos refuzoni takimet dhe propozimet, nga këto mund të lindë diçka interesante që do t’ju shkundte jetën… Në dashuri është mirë për çifte më të qëndrueshme, ku ndjenjat janë të thella dhe të sinqerta, si mendoni për një kërcim cilësor si bashkëjetesa apo fëmijët?

PESHQIT

Për momentin keni një dëshirë të madhe për të eksploruar të ardhmen dhe për të kuptuar se si do të evoluojnë gjërat për ju, si në dashuri ashtu edhe në punë. Këta yje inkurajojnë ndryshimin dhe ju ftojnë të lini mënjanë zhgënjimet e së kaluarës për të përjetuar të tashmen me pjesëmarrje më të madhe. Sipas Horoskopit ditor, do të ketë një mënyrë për të sjellë talentin dhe përvojën tuaj në punë.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Për të mos u humbur

PO KERKONI APARTAMENT ME QERA DITORE?

X