Monday, June 24, 2024
spot_img

Horoskopi i Paolo Fox për ditën e shtunë, 23 prill 2022

- Advertisement -..

DASHI

Ditët e fundit keni patur pak për dobësi apo pak lodhje, ndoshta edhe për shkak të presionit të tepërt që vjen nga ambienti i jashtëm. Edhe në punë ju është dashur të shkelni gazin dhe tani keni dritën paralajmëruese. Por këtë fundjavë gjërat do të jenë shumë më mirë dhe ky është një lajm i mirë për ju. Dobësia juaj e vërtetë është mendja juaj, sepse kur ndiheni pak të lodhur dhe të shqetësuar përjetoni migrena të shpeshta. Mundohuni të kujdeseni më shumë për dietën dhe trupin tuaj.

DEMI

Kjo është një kohë shumë interesante për ata që duan të fitojnë një sfidë në dashuri. Nëse keni dikë që ju intereson dhe jeni ende në kërkim të një shpirti binjak, dilni pa asnjë frikë dhe merrni iniciativën. Nëse keni nevojë të rregulloni një marrëdhënie, kjo fundjavë do të jetë gjithashtu shumë e frytshme për të gjetur harmoninë në çift. Pra, mos ngecni në pozicionet tuaja dhe përpiquni të jeni të kuptueshëm me partnerin. Janë të mundshme shpenzime shtesë që do të kenë të bëjnë me menaxhimin e shtëpisë dhe familjes. Mos i stresoni shumë sytë.

BINJAKET

Ndoshta ka ndonjë konflikt të vogël në shtëpi që mund t’ju shkaktojë acarim. Do të duhet të jeni shumë të kujdesshëm në marrëdhëniet mes prindërve dhe fëmijëve ose në marrëdhëniet me partnerin. Është shumë e lehtë për Binjakët që të flenë keq në këtë kohë. Fakti që nuk mund të “fikni” trurin për të pushuar mirë është problemi juaj pothuajse kronik. Mendimet pushtojnë gjithçka dhe nuk ju lejojnë të flini ashtu siç dëshironi. Mundohuni t’i lini gjërat të kalojnë.

GAFORRJA

Pavarësisht yjeve në përgjithësi shumë pozitive, Gaforrja do të përjetojë një fundjavë disi të përzier, ndoshta edhe sepse jeni shumë nervozë dhe të tensionuar dhe bini lehtësisht në konflikt me të tjerët. Sipas Horoskopit ditor, nuk ju pëlqejnë vërtet njerëzit që përpiqen të vënë në dyshim talentin dhe aftësitë tuaja. Në pjesën e dytë të vitit do t’ju duhet të tregoheni më të përkushtuar, edhe në lidhje me punën dhe biznesin. Nuk do të keni shumë zgjedhje dhe do t’ju duhet të kënaqeni me atë që vjen.

LUANI

Lajme të mira vijnë veçanërisht për Luanët që presin një përgjigje në lidhje me punën apo biznesin. Pasi keni duruar për një kohë të gjatë, më në fund vjen një lajm i gëzuar që do t’i bëjë ditët tuaja më të qeta dhe të këndshme. Edhe në dashuri do ketë një mënyrë për të gjetur një harmoni të caktuar me partnerin. Kjo është veçanërisht e vërtetë për çiftet që kohët e fundit kanë debatuar shumë. Mundohuni të kujdeseni më shumë për ushqimin dhe trupin tuaj. Këtë fundjavë ju gjithashtu mund të kënaqeni me një hobi relaksues që do t’ju lejojë të hiqni kilogramët e tepërt.

VIRGJERESHA

Ju jeni një shenjë veçanërisht racionale dhe diplomatike. Diplomacia do të jetë shtylla juaj në këtë periudhë. Do të jeni të mirë në injorimin e disa gjërave dhe do të jeni më pak të paduruar. Shenja juaj ka aftësinë të jetë në gjendje të menaxhojë edhe situatat më stresuese me një lehtësi të caktuar. Nëse dikush ju ka inatosur së fundmi, këshilla e yjeve është që ta mbani larg nga jeta juaj për të mos pasur probleme të mëtejshme.

PESHORJA

Edhe për shenjën e Peshores, si për shenjën e Virgjëreshës, diplomacia është vërtet një forcë. Duhet të mbyllni çdo konflikt apo konkurrencë me dikë që po përpiqet t’ju fusë në telashe. Tani ju keni një ide të qartë se çfarë duhet të bëni. Shtytja e madhe e Jupiterit ju ka ndihmuar të kuptoni se çfarë është e drejtë të bëni dhe çfarë është e gabuar. Sipas Horoskopit ditor, tani nuk duhet të keni frikë se mos bëni bujë. Shkoni drejt për qëllimet tuaja.

AKREPI

Tani për tani po kërkoni mirëkuptim dhe dashuri nga të tjerët. Shpesh prireni të mbylleni në veten tuaj dhe për shkak të krenarisë së tepërt nuk dëshironi të kërkoni ndihmë nga të tjerët edhe kur keni nevojë për të. Tani nuk duhet të keni frikë t’u kërkoni të tjerëve mbështetje dhe ngushëllim. Ato ndodhin në çdo moment kur nevojitet pak ndihmë. Nëse partneri juaj nuk është në gjendje t’ju japë mbështetjen e duhur, gjithmonë mund t’i një shoku apo një shoqeje të ngushtë.

SHIGJETARI

Jeni ndër shenjat më të mira të kësaj fundjave. Sa më shumë të afrohet muaji maj, aq më mirë do të shkojnë gjërat edhe nga pikëpamja e dashurisë dhe e pasionit. Më në fund mund të rivendosni gjërat e rëndësishme në jetën tuaj. Muaji maj do të jetë një pikë kthese për Shigjetarin jo vetëm në aspektin e punës por edhe në jetën private. Dashuritë tani në perëndim mund të prishen përfundimisht, edhe sepse ju digjeni nga dëshira për të jetuar një dashuri të vërtetë dhe dërrmuese.

BRICJAPI

Këtë fundjavë do të keni yje fitues. Jeni shumë bindës dhe keni një kapacitet shumë të fortë për veprim. Nga fundi i majit do të ketë konfirmime interesante për sa i përket punës dhe dashurisë. Për momentin jeni shumë të zgjuar intelektualisht, por edhe shumë efikasë në punë. Tani duhet ta vendosni dashurinë në qendër të interesave tuaja, veçanërisht këtë fundjavë. Lëreni mënjanë çdo mendim lidhur me punën, për t’iu përkushtuar njerëzve më të dashur.

UJORI

Ju i urreni njerëzit që ju marrin frymën ose që ju heqin autonominë. Tani duhet ta konsideroni dashurinë si një burim mbrojtjeje dhe mirëqenieje. Këtë fundjavë do të duhet të përpiqeni të qëndroni në krah të njerëzve që janë pikë referimi për ju. Rikthehet edhe pasioni dhe intensiteti në marrëdhënien në çift. Këtë fundjavë do të jeni tmerrësisht të papërmbajtshëm dhe magjepsës. Nuk është rastësi që ju jeni kryeshenja e momentit.

PESHQIT

Të lindurit në shenjën e Peshqve, sipas horoskopit të ditës, do të duhet të përballen me një hënë disonante. Ju shpesh tentoni të zhyteni në kujtime ose të jetoni me keqardhje. Nuk mund të harroni kurrë gjërat negative që kanë ndodhur në të kaluarën. Jupiteri pozitiv ju fton të përqendroheni në të ardhmen dhe të lini pas të shkuarën. Nuk duhet të bëni gabimin të mbeteni të burgosur të së shkuarës, edhe sepse tani keni yje më pozitivë dhe proaktivë. Humbja e këtij momenti astrologjik duke menduar vetëm për të kaluarën është një gabim i pafalshëm.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Për të mos u humbur

PO KERKONI APARTAMENT ME QERA DITORE?

X