Saturday, July 20, 2024
spot_img

Horoskopi per muajin korrik 2024/ Ja cfare parashikojne yjet

- Advertisement -..

Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Në muajin korrik ju pret një rikthim energjie dhe entuziazmi. Por kujdes se mund të përballeni me ulje-ngritje në fusha të ndryshme. Marsi zgjon shqisat dhe iniciativën në marrëdhënie, por kujdes në fillim të muajit me Venusin në një pozicion disonant. Nga 10 korriku mbretëron harmonia, duke favorizuar çiftet dhe beqarët. Mërkuri favorizon komunikimin dhe intuitën në ditët e para të muajit, me periudha specifike për bisedime dhe negociata për çdo dekadë. Marsi i jep vitalitet dekanit të parë dhe motivim në rritje nga 23 korriku. Duke filluar nga data 10 korrik, pasiguritë treten, duke favorizuar veprime të sigurta dhe duke sjellë fat, veçanërisht për ata që i përkasin dekadës së parë. Jini optimistë dhe përballuni me sfida me një mentalitet pozitiv: vetëbesimi do të jetë çelësi i arritjes së suksesit.

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Ndërsa vera fillon, Demi përballet me një muaj pozitiv me mbështetje astral. Plutoni sjell tension në fillim të shenjës, por Saturni favorizon konkretitetin dhe produktivitetin në dekadën e dytë. Afërdita e bën bashkëjetesën paqësore dhe favorizon momentet romantike. Marsi sugjeron energji në javën e parë. Mërkuri sjell pengesa të vogla në punë, por energjitë fizike janë të larta. Urani transmeton një dëshirë për të bërë në dekadën e tretë. Tensione të vogla pune për Mërkurin nga data 3 në 25, por më pas përmirësime. Mbani kujdes në investimet tuaja veçanërisht në një mjedis të pasigurt ekonomik dhe konsolidoni pozicionet me maturi duke siguruar që të diversifikoni portofolin tuaj për të zbutur rreziqet dhe për të mbrojtur kapitalin.

Binjakët
Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor
Binjakët po përgatiten të përballen me një muaj të hidhur, të karakterizuar nga një sërë sfidash dhe mundësish. Venusi dhe Mërkuri sjellin lajme të mira, duke zbutur Saturnin dhe Neptunin. Nga data 12 deri në 28 korrik, Afërdita favorizon ndjeshëm marrëdhëniet ndërpersonale, duke krijuar një klimë harmonie dhe mirëkuptimi. Rritja e pasionit, veçanërisht e theksuar duke filluar nga data 21 korrik, premton momente intensive dhe tërheqëse në marrëdhëniet e dashurisë. Mërkuri sjell fat nga data 3 deri në 25, me mundësi për sukses në punë. Kjo periudhë është ideale për Binjakët që dëshirojnë të përfshihen dhe të shfrytëzojnë mundësitë për sukses, falë qartësisë më të madhe mendore dhe aftësive komunikuese. Në planin financiar priten përmirësime të dukshme, me perspektivë rritje pagash. Këto zhvillime premtojnë të lehtësojnë çdo shqetësim ekonomik dhe të ofrojnë një ndjenjë më të madhe sigurie dhe stabiliteti.

Gaforrja
Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik
Dielli në shenjën tuaj ju ngarkon me energji deri më 22 korrik, duke i dhënë shtysë marrëdhënieve tuaja ndërpersonale. Afërdita ngjyros botën tuaj emocionale rozë deri më 11 korrik, perfekte për organizimin e ngjarjeve romantike. Marsi intensifikon dëshirën dhe pasionin deri në datën 20, si për ata që janë beqarë ashtu edhe për ata në çift. Vitaliteti diellor në punë ju mbështet deri në datën 22, me një bonus përqendrimi falë Mërkurit pas datës 26, Saturni, Urani dhe Marsi u japin grintë dhe vendosmëri të gjitha dekadave. Tre ditët e para dhe pesë ditët e fundit të muajit favorizojnë investimet dhe kërkesat për hipotekë. Ndiqni planet tuaja financiare pa improvizuar.

Luani
Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht
Yjet janë të favorshëm për miqtë e Luanit në korrik, falë mbështetjes së Jupiterit dhe planetëve të shpejtë. Venusi dhe Marsi ju bëjnë të guximshëm dhe të sigurt në trajtimin e sferës emocionale dhe erotike. Datat më të mira për joshje variojnë nga data 12 në 19 për dekadën e parë, nga data 20 në 28 për të dytën dhe nga data 28 në 31 për të tretën. Mërkuri sjell ekuilibër dhe qartësi në situata të paqëndrueshme nga data 3 deri në 8 korrik për dekadën e parë, nga data 9 në 16 për të dytën dhe nga data 17 në 25 për të tretën. Jupiteri dhe Mërkuri mbështesin dy dekadat e para, duke hapur mundësi të papritura. Me mbështetjen e Jupiterit, mund të filloni të përqendroheni në projekte të qëndrueshme financiare. Dekada e parë dhe e dytë mund të kenë përfitime shtesë pa rrezik të tepruar.

Virgjëresha
Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator
Korriku ende sjell gjimkhana komplekse astrale për ata që kanë lindur nën shenjën e Virgjëreshës. Urani dhe Marsi janë të favorshëm për dekadën e dytë dhe të tretë, duke nxitur rritjen personale dhe materiale, pavarësisht disonancave të Saturnit dhe Neptunit. Afërdita buzëqesh në dekadën e dytë dhe të tretë, organizoni mbrëmje të veçanta. Jupiteri mund të krijojë pasiguri në komunikim. Për dekadën e tretë, takime të rëndësishme në tre ditët e para. Ndërsa për dekadën e parë, rezultate më të mira nga 26 deri më 31 korrik. Përqendrimi në tre ditët e para ose drejt fundit të muajit në punë do të sjellë rezultatet më të mira. Kapërcimi i uljeve dhe uljeve është çelësi i suksesit. Të qenit kursimtar është thelbësor, konsultohuni me njerëz të besuar përpara se të bëni investime të mëdha.


Peshorja
Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor
Në muajin korrik, Peshorja do të ketë një rritje të energjisë dhe humorit, veçanërisht për dekadën e parë dhe të dytë. Ndikimet e favorshme të Plutonit, Jupiterit dhe Marsit do të sjellin një ngarkesë vendosmërie, rritje të vetëbesimit dhe mundësi të shumta për sukses. Megjithatë, Afërdita mund të shkaktojë disa tensione në ditët e para të muajit. Pajtimet do të inkurajohen duke filluar nga 4 korriku, duke lejuar që të kapërcehen çdo mosmarrëveshje fillestare. Do të theksohen veçanërisht dekada e parë dhe e dytë, duke përfituar nga një përmirësim i dukshëm i marrëdhënieve të punës nga data 3 deri në 25 korrik. Kjo do të jetë një kohë e mirë për të bërë kërkesa për rritje pagash ose për të marrë hipoteka. Mos hezitoni të shfrytëzoni mundësitë që ju lindin gjatë kësaj periudhe, pasi yjet do jenë padyshim në favorin tuaj.


Akrepi
Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor
Për ju të shenjës së Akrepit, korriku premton të jetë një muaj intensiv, i karakterizuar nga lajme dhe reflektime të thella. Gjatë pjesës së parë të muajit, energjia pozitive e planetëve që lëvizin shpejt do të sjellë përfitime, por Plutoni dhe Urani mund t’ju tundin themelet. Deri më 11 korrik, Afërdita do ta bëjë të ëmbël lidhjen tuaj, por kujdes nga tensionet duke filluar nga data 12 korrik. Energji e lartë në punë deri më 2 korrik dhe nga data 26 deri më 31, kushtojini vëmendje disonancës së Mërkurit nga data 3 në 25 Energjia dhe rezistenca fizike në rritje deri më 22 korrik, ideale për të përballuar angazhimet e punës. Këshillohet maturia në çështjet financiare dhe kujdes në kërkesat për rritje pagash apo kredie, duke shmangur spekulimet e rrezikshme dhe duke ruajtur qartësinë tuaj financiare.

Shigjetari
Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor
Muaji korrik për Shigjetarin paraqet sfida dhe mundësi që nuk duhen nënvlerësuar. Megjithëse Plutoni dhe planetët e shpejtë sjellin shenja të mira, ka disa disonanca astral për t’u marrë parasysh. Afërdita, Mërkuri dhe Dielli sjellin vitalitet dhe miqësi, por kujdes nga teprimet e padurimi dhe nervozizmi. Nga pikëpamja e dashurisë, muaji do të jetë veçanërisht pozitiv falë ndikimit të dobishëm të Venusit, e cila favorizon pushtimet e reja dhe rigjallëron marrëdhëniet ekzistuese. Nëse jeni beqarë, kjo është koha ideale për të takuar njerëz të rinj dhe për t’u përfshirë në emocione të reja. Në planin e punës, Mërkuri do të jetë një mbështetje e madhe, duke lehtësuar komunikimin dhe stimuluar kreativitetin. Do të jetë një kohë e mirë për të prezantuar ide të reja dhe për të bashkëpunuar me kolegët. Në aspektin financiar duhet bërë kujdes. Edhe nëse perspektiva është përgjithësisht pozitive, këshillohet të shmangni shpenzimet shtesë dhe të mbani një qëndrim të matur. Nuk është koha për investime të rrezikshme apo blerje impulse.


Bricjapi
Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar
Të dashur Bricjap, korriku ende sjell mbështetjen e yjeve, pavarësisht kundërshtimeve të planetëve të shpejtë. Dekani i dytë dhe i tretë favorizohen, ndërsa i pari mund të ketë ndjesi luhatëse. Kundërshtimi i Venusit nxjerr në pah disa qëndrime intransigjente, të cilat mund të krijojnë tensione në marrëdhëniet personale. Megjithatë, Marsi e kompenson këtë situatë duke sjellë energji të konsiderueshme erotike dhe duke hapur rrugën për pushtime të reja dashurie. Në vendin e punës, planetët e ngadaltë premtojnë sukses në projekte të vogla, përderisa vendasit e shenjës janë në gjendje të ruajnë disiplinën e mirë pavarësisht momenteve të mundshme të plogështisë. Është e rëndësishme të qëndroni të përqendruar dhe të vendosur, pasi qëndrueshmëria dhe përkushtimi do të shpërblehen. Për sa i përket parave, nuk do të ketë surpriza të mëdha. Është thelbësore të menaxhoni financat me shumë kujdes dhe maturi, duke shmangur shpenzimet e tepërta dhe duke mbajtur një ekuilibër mes të ardhurave dhe shpenzimeve.

Ujori
Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt
Korriku hapet me pritshmëri të mëdha për shkak të aspektit të mirë të Jupiterit, por muaji nuk i mban premtimet për shkak të disonancave të tjera planetare. Dekada e parë është më me fat, e mbështetur nga Jupiteri dhe Plutoni që favorizojnë humor të mirë dhe vullnet. Afërdita sjell me vete një valë pakënaqësie dhe xhelozie, duke u kërkuar vendasve të shenjës që të kenë një dozë të mirë maturie dhe diplomacie. Disonancat qiellore do të ndikojnë në mjedisin e punës në faza të ndryshme të muajit për të gjitha dekadat. Këshillohet që të bëni pushime ose të mbani një profil të ulët për të shmangur situatat komplekse. Kjo qasje do t’ju lejojë të shmangni konfliktet dhe të menaxhoni presionet e punës me ekuilibër dhe efektivitet më të madh. Për sa i përket financave, vetëm vendasit e dekadës së parë mund të përballojnë të marrin disa rreziqe të llogaritura. Dy dekadat e tjera, megjithatë, duhet të kenë një qëndrim jashtëzakonisht të matur dhe të matur.


Peshqit
Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars
Horoskopi për muajin korrik premton mundësi të mëdha për Peshqit, me Saturnin dhe Neptunin që favorizojnë ndërtimin e një të ardhmeje solide dhe origjinalitet të paprecedentë. Është e rëndësishme t’i kushtoni vëmendje konflikteve të mundshme romantike që mund të shfaqen duke filluar nga data 21 e muajit. Marrëdhëniet romantike mund të vuajnë nga tensioni, ndaj do të jetë thelbësore të qëndroni të qetë dhe të komunikoni qartë. Në vendin e punës, vazhdoni të përparoni me vetëbesim, por shmangni rrugët e shkurtra ose veprimet sipërfaqësore, veçanërisht pas datës 10 disiplina dhe vëmendja ndaj detajeve do të jenë thelbësore për të siguruar suksesin e projekteve tuaja. Kur bëhet fjalë për paratë, është shumë e këshillueshme që të keni një qasje të kujdesshme. Kurseni në vend që të rrezikoni sipërmarrje të reja, pasi shpenzimet shtesë të parashikuara nga Jupiteri disonant mund t’i sforcojnë financat tuaja.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Për të mos u humbur

PO KERKONI APARTAMENT ME QERA DITORE?

X