Monday, June 17, 2024
spot_img

“Ka qarë shumë!/ Pas 20 vitesh transmetim, Ellen DeGeneres përfundon emisionin e saj

- Advertisement -..

Gjatë këtyre javëve të cilat kanë qenë në prag të finales së emisionit të saj për shumë vite, Ellen DeGeneres ka qenë shumë e emocionuar.

“Ellen ka qarë shumë,” tha një burim për Page Six. “Të gjithë disa javë përpara finales ishin shumëtë emocionuar.”

Në studiot e Warner Bros në Burbank, Kaliforni, të cilën ajo e ka thirrur në shtëpi për gati 20 vjet, DeGeneres, 64- vjeç, filmoi episodin e saj të fundit të “The Ellen DeGeneres Shoë” më 28 prill. Shfaqja e fundit, e cila do të transmetohet më 26 maj , përmban një grup të të ftuarve, duke përfshirë Jennifer Aniston dhe Pink – që të dyja artistet u shfaqën në episodin e parë më 8 shtator 2003. Billie Eilish, Michelle Obama, Justin Timberlake dhe Zac Efron gjithashtu u paraqitën në shfaqjet e fundit .

Por ndërsa DeGeneres ishte e trishtuar kur pa fundin e ecurisë së saj 19-vjeçare, ajo nuk donte të krijonte ‘zhurmë’. Në shfaqjen e saj të fundit nuk kishte tapet të kuq, siç e kishin dashur disa që e njohin.

Pas një skandali që gati e bëri atë të largohej në vitin 2020, një burim i lartë i industrisë që e njeh DeGeneres vërejti: “Njerëzit harrojnë se kjo ishte një shfaqje që ndryshoi kulturën.

“Askush nuk e kishte menduar ndonjëherë që emisioni do të transmetohej, madje shikueshmëria në fillim ishte kaq e vështirë. Ajo gjithmonë donte të realizonte 19 sezone, kishte njerëz që mbështeteshin tek ajo për jetesën e tyre… ajo i kaloi ato dy vitet e fundit.”

DeGeneres njoftoi largimin e saj majin e kaluar. Ajo erdhi 10 muaj pasi një Buzzfeed Neës ekspozoi pretendimet e detajuara për një vend pune toksik në grupin e Ellen. Punonjësit pretenduan se u ndaluan të flisnin drejtpërdrejt me DeGeneres dhe ylli u kritikua për mosmarrjen e përgjegjësisë për mirëqenien e punëtorëve të saj. “Nëse ajo dëshiron të ketë shfaqjen e saj dhe të ketë emrin e saj në titullin e emisionit, ajo duhet të përfshihet më shumë për të parë se çfarë po ndodh,” tha një ish-punonjës.

Një ish-punonjës i tha faqes gjithashtu se ata kishin përjetuar racizëm gjatë punës në shfaqje, e cila ka fituar mbi 60 çmime Emmy që kur u transmetua për herë të parë në 2003.

Producenti ekzekutiv Kevin Leman dhe bashkëproducenti Jonathan Norman u akuzuan gjithashtu për ngacmime seksuale nga ish-stafi.

Leman mohoi “ngacmimi seksual” dhe Norman tha se ai “po i mohonte 100% kategorikisht këto akuza”.

Në premierën e saj të sezonit të 18, një vit pasi u ngritën akuzat, Ellen u tha shikuesve: “Mësova se këtu ndodhin gjëra që nuk duhet të kishin ndodhur kurrë. E marr shumë seriozisht. Dhe dua të them se më vjen shumë keq për njerëzit që u prekën.”

Pas një hetimi të brendshëm nga producentët e “Ellen DeGeneres ShoW”, Warner Bros., Glavin Leman dhe Norman u pushuan nga puna. Vlerësimet ranë ndjeshëm në sezonin 2020-2021 krahasuar me atë të mëparshëm, nga 2.6 milionë në 1.5 milionë shikues, sipas Nielsen. Por ky sezon aktual i lamtumirës ka pasur një rritje falë të ftuarve.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Për të mos u humbur

PO KERKONI APARTAMENT ME QERA DITORE?

X