Saturday, July 20, 2024
spot_img

Kim Kardashian dhe Pete Davidson marrin pjesë në darkën e korrespondentëve të Shtëpisë së Bardhë

- Advertisement -..

Ishte mbrëmje plot ngjarje për Kim Kardashian dhe Pete Davidson.

Të dy morën pjesë së bashku në darkën e korrespondentëve të Shtëpisë së Bardhë të shtunën në Uashington. Aktori i Saturday Night Live iu bashkua yllit të “KUWTK”, për të  festuar punën e gazetarëve dhe mediave të Shtëpisë së Bardhë.

Kardashian, 41 vjeç, ishte e ftuar në emër të ABC-së teksa seriali i saj i ri i realitetit Hulu ‘The Kardashians’ debutoi në fillim të këtij muaji. Dalja e tyre vjen pasi kanë shijuar së bashku premierën e vazhdimit të ‘Keeping Up with the Kardashians’.

Për ngjarjen e së shtunës, Kardashian mahniti me një fustan të shkëlqyeshëm argjendi, ndërsa Davidson, 28 vjeç, i veshur me një kostum të zi me syze dielli, një kravatë të hollë.

Çifti, i kapur për dore dhe i shoqëruar nga një bodyguard, kaluan për në korridorin qendror të sallës dhe të mbushur me njerëz më shumë se një orë e gjysmë pas fillimit të darkës, ndërsa stafi i kateringut përpiqej të siguronte hyrjet për gati 3,000 të ftuar.

Të organizuar nga Trevor Noah , pjesëmarrës të tjerë të shquar përfshinin Presidentin Joe Biden , Zonjën e Parë Dr. Jill Biden , Martha Steëart dhe J. Smith-Cameron.

Dyshja fillimisht filluan të lënë të kuptohet për marrëdhënien e tyre në fund të vitit 2021, pasi u panë duke kaluar kohë me njëri-tjetrin në darka dhe takime private pas debutimit të saj në ‘SNL’ . Kardashian madje i organizoi Davidson një festë ekstravagante ditëlindjeje në Palm Springs në mes të nëntorit.

Ndërsa ishte në  PEOPLE ‘The TV Show!’ gjatë muajit shkurt, Davidson e quajti Kimin si të dashurën e tij për herë të parë publikisht. Çifti u zyrtarizua në Instagram në mars pasi Kardashian postoi një seri fotosh romantike me Davidson.

Kjo është ‘White House Correspondents Association’ e parë në më shumë se dy vjet pas një pauze për shkak të pandemisë COVID-19, por nuk është hera e parë për Kimin. Ajo ishte e ftuar në 2012 me nënën e saj Kris Jenner 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Për të mos u humbur

PO KERKONI APARTAMENT ME QERA DITORE?

X