Monday, June 17, 2024
spot_img

Konstipacioni tek bebet

- Advertisement -..

Çfarë duhet të bëjmë për të lehtësuar konstipacionin tek bebet?

•Purè kumbulle! Kumbulla ndihmon shume ne eleminimin e konstipacionit.
•Vaj ulliri ne cdo ushqim te ngurte.
•Uje pas cdo ushqimi te ngurte,nese nuk e pi, ja jepni biberonin ta pije vete.
•Dush me uje te ngrohte.
•Mbajini kembet e ngritura lart me kujdes per pak minuta.
•Ul pak sasine e dritherave momentalisht, dhe rrisni sasine e frutave.
•Konsistenca e ushqimeve te bebit te jete pak me e ujshme se zakonisht.
•Eleminoni perkohesisht perimet te cilat japin gazra, si brokoli,spinaqi,lulelakra…
•Kosi vepron si nje probiotik natyral, tharmet e kosit ndihmojne tretjen.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Për të mos u humbur

PO KERKONI APARTAMENT ME QERA DITORE?

X