Friday, June 14, 2024
spot_img

Nëna e Rita Orës reagon pas videos virale të Beatrix Ramosajt

- Advertisement -..

Videoja e Beatrix Ramosajt mbi bullizmin online që i është bërë këto muaj ka ndërgjegjësuar shumë njerëz dhe ka marrë mbështetjen e shumë figurave publike.

Mes të tjerëve mbështetje për të ka treguar edhe nëna e artistes shqiptare me famë botërore, Rita Ora, Vera. Vera, e cila është psikologe me profesion dhe këshilluese e shëndetit mendor ka shpërndarë në Instastory videon e Beatrixës, duke shkruar: “Stop bullizimin, shëndeti mendor ka rëndësi”.

Ndërkohë, në një postim të dytë në të cilën Beatrix e ka falënderuar për përkrahjen duke thënë se kjo ka shumë rëndësi për të, nëna e yllit shqiptar u shpreh se si popull kemi tradita të forta dhe rini të bukur andaj bullizimi nuk vend tek ne. “Jemi komb i lashtë, kemi tradita të forta dhe rini të bukur-hajde t’i ndihmojmë njëri-tjetrit! Pavarësisht se kush është në pyetje bullizimi nuk ka vend në vendin tonë”, shkroi Vera.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Për të mos u humbur

PO KERKONI APARTAMENT ME QERA DITORE?

X