Friday, June 14, 2024
spot_img

Njihuni më mirë me Arbana Osmanin sot në ditën e lindjes

- Advertisement -..

Sot moderatorja më e dashur e publikut që i ka bërë të gjithë përvete me thjeshtësinë dhe talentin e saj në prezantim feston ditëlindjen.

Ajo ka zgjedhur ta festojë ditëlindjen në Londër shoqëruar sigurisht nga partneri i saj regjizori Eduard Grishaj. Mesa duket Arbana po e feston 39 vjetorin e lindjes më thjeshtë nga çfarë pritej.

Arbanën e uruan shumë kolegë dhe duke i uruar edhe 100 vjeç po bëjmë një përmbledhje të jetës së saj. Njihuni më mirë me Arbana Osmanin.

Arbana Osmani ka lindur në 7 Maj 1983 në Maqellare të Peshkopisë. Karriera e saj ka nisur fillimisht si gazetare në gazetën “Intervista” në vitin 2000. Më pas, 2 vite më vonë ajo ka hyrë në Top Albania Radio.

Nisja në Top Albania Radio ka qënë fillimi i karrierës së shkëlqyer që ajo gëzon. Ajo ka drejtuar emisionet më të rëndesishme në Top Channel si Top Fest, Mbasdite në Top Channel, Ediell, 1001 Pse, Big Brother Albania, Dua të bëj të lumtur, Big Brother Vip Albania .

Jeta personale e saj ka qenë gjithmon shumë diskrete. Ajo nuk preferonte të ndante detaje apo të ndante ngjarje nga jeta e saj. Ajo fillimisht ishte në një lidhje me partberin e parshëm financierin Ardit Kero me të cilin ka një djalë. Marrëdhënia e tyre përfundoi pas 16 vitesh por Arbana nuk u ndal për të kërkuar më të mirën.

Tani ajo është në një marrëdhënie të lumtur me regjizorin Eduard Grishaj me të cilin kanë një djalë dhe në pritje të ëmbël për fëmijën e tretë.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Për të mos u humbur

PO KERKONI APARTAMENT ME QERA DITORE?

X