Monday, June 24, 2024
spot_img

Rikthehet “Sulltanesha Hyrrem”, aktorja e telenovelës turke shfaqet në Festivalin e Kanës

- Advertisement -..

Nuk kishte se si të mungonte në Kanë, Meryem Uzerli e njohur për publikun shqiptar përmes serialit më të sukseshëm historik të të gjitha kohërave në Turqi ‘Sulejmani i Madhërishëm’, ku luante rolin kryesor “Hyrremin”.

Së fundmi ylli i kinematografisë turke ka pasur fatin të parakalojë në tapetin e kuq të Festivalit Ndërkombëtar të Filmit në Kanë. Prej disa vitesh ajo i mungon kinematografisë, duke u fokusuar tek jeta e saj private, ndaj ky Festival, e riktheu edhe njëherë në qendër të vëmendjes. Ajo postoi imazhe nga eventi ku dukej mahnitëse me fustanet prej një “zane” që kishte përzgjedhur për tapetin e kuq duke konkurruar (vetëm me Oscars dhe Met Gala).

Mandatory Credit: Photo by Matt Baron/Shutterstock (12943316b) Meryem Uzerli ‘Final Cut’ premiere and opening ceremony, 75th Cannes Film Festival, France – 17 May 2022 Wearing Yanina Couture Same Outfit as catwalk model *12779169ak

Pasi u anulua në vitin 2020 për shkak të pandemisë, Kana u kthye me vrull të plotë vitin e kaluar dhe yjet janë edhe një herë gati për të dhënë një energji magjepse këtë vit.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Për të mos u humbur

PO KERKONI APARTAMENT ME QERA DITORE?

X