Monday, June 17, 2024
spot_img

Ujë detox për një bark petë? Ja 5 receta që mund t’i provoni

- Advertisement -..

Si mund të shpëtoni nga një bark i fryrë? Uji detox është një nga mënyrat më të përhapura që ju jep zgjidhje. Siç është përzierja e ujit me limon apo me xhinnxher. Ne ju zbulojmë disa produkte të tjera që ju mund t’ia shtoni ujit.

1-Ujë me piper të zi
Nëse doni të detoksifikoheni apo të dobësoheni, piperi i zi është një nga pëbërësit që mund të përdorni. Ai parandalon plakjen e parakohshme dhe problemet kardiake.
2-Ujë me mollë dhe kanellë
Përzieni përbërësit me ujin dhe vendoseni në frigorifer një orë përpara se ta pini.
3-Ujë me kripë jo të jodizuar
Për këtë duhen 2 lugë të vogla çaji me kripë në një gotë uji të vakët. Rekomandohet të pihet me stomakun bosh.


4-Ujë me kastravec dhe kuba akujsh
1 kastravec ka vetëm 34 kalori. Një pije e tillë mund t’ju heq dëshirën për të pirë pije që përmbajnë kimikate.
5-Ujë me hudhra
Konsumimi i hudhrës ka një rol të fortë në shëndetin e njeriut. Hudhra ndikon në presionin e gjakut, përmirëson nivelet e kolesterolit dhe detoksifikon trupin.
Për këtë pije duhen dy copa hudhra të prera. Prisni 10 minuta dhe përziejeni me 500 ml ujë. Lërini brenda për të paktën 2 orë.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Për të mos u humbur

PO KERKONI APARTAMENT ME QERA DITORE?

X