Monday, June 17, 2024
spot_img

“Ylli francez humb 600 mijë ndjekës në rrjetet sociale brenda 24 orëve”

- Advertisement -..

Gjatë asaj që ka qenë një javë rraskapitëse mendore, Real Madridi ka kaluar nga gëzimi në trishtim. Pasi dukeshin gati për të nënshkruar me Kylian Mbappe, Los Blancos u shokuan kur 23-vjeçari zgjodhi klubin parizien. E bashkë me ekipin spanjoll edhe fansat e tij që janë të shumtë në numër.

Duke qenë se prej vitesh është pritur transferimi i tij në Madrid, Mbappe ka shumë fansa të Realit. Por me vendimin e tij të fundit ai i ka zhgënjyer dhe ka filluar të humbasë qindra mijëra prej tyre, gjë që reflektohet edhe në rrjetet sociale.

Në Instagram ai ka humbur 400 mijë ndjekës duke shkuar nga 71.6 milionë në 71.5 milionë në më pak se 24 orë. Edhe në Twitter ku kishte 8.1 milionë ndjekës deri para vendimit tani ka 7.9 milionë. Përveç numrit në rënie të ndjekësve, Kylian është përballur me një pafundësi sulmesh online nga fansat e Real Madridit që e akuzojnë se përdori 13 herë fituesit e Champions League për interesat personale.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Për të mos u humbur

PO KERKONI APARTAMENT ME QERA DITORE?

X