Monday, June 17, 2024
spot_img

Presidenti i Ukrainës, Zelenskyy i drejtohet Kuvendit të Shqipërisë

- Advertisement -..

Shqipëria është pozicionuar në krah të Ukrainës, duke dënuar agresionin rus dhe duke vendosur sanksione ndaj Rusisë. Gazetari i Top Channel, Muhamed Veliu raporton se presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelenksy pritet t’i drejtohet Kuvendit të Shqipërisë, në seancën e rradhës plenare.

Mësohet se Kuvendi është duke bërë përgatitje që të martën, në orën 10:00 Zelensky t’i drejtohet me një video mesazh Parlamentit të Shqipërisë.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Për të mos u humbur

PO KERKONI APARTAMENT ME QERA DITORE?

X